Yine bir öğretmen intiharı.. :(

Yine bir öğretmen intiharı.. :(

Atanamayan Öğretmen 8. kattan atlayıp intihar etti

Dün sabah saatlerinde akçaabat Sarıtaş Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarında ikamet ettiği apartmanın 8inci katından atlayan Öğretmen adayı Uzunkaya, olay yerinde hayatını kaybetti

. Bekâr olan genç kızın bir süredir psikolojik tedavi gördüğü, kullandığı ilaçlarını ise 3 ay önce bıraktığı ve Biyoloji Öğretmenliği mezunu olduğu öğrenildi. Bugün toprağa verilecek Uzunkaya’nın intiharındaki sır perdesi aralandı. Yakınlar talihsiz kızın son öğretmen atamalarında atanamadığı için psikolojik bunalıma girdiğini ifade ettiler. Uzunkaya’nın intihar etmeden önce anneannesineden helallik alıp, annesine de “Ben bugün öleceğim” dediği öğrenildi. Talihsiz kızın annesi kızının en son düşerken bacaklarını gördüğünü belirterek, “Ataması yapılmadığı için sürekli ağlıyordu. Yıllardır atanamıyordu. Onu teselli etmeye çalışıyordum ama yapamadım. Allah böyle acıyı kimseye yaşatmasın”ded.

Talihsiz kız bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

17.07.2010 tarihinde Bursa’da intihar eden Fikret Ercan adlı öğretmenin ailesine bıraktığı kısa not şöyle: “Artık yoruldum. Çalışıyorum ama olmuyor. Sizleri sıkıntıya sokacak, onurunuzu zedeleyecek bir şey yapmadım. Yaşamış olsam bile KPSS’de yine başarılı olamayacaktım.”

Uzun süre iş arayıp bulamadıktan sonra, ücretli öğretmenlik başvurusuna da olumsuz yanıt alan İsmail Kızılok 14.10.2009 tarihinde İstanbul’da “cenazemi hastaneden alın” diye not bırakarak hayatına son verdi.

Yeni öğretmen intiharlarını umursamayanlar, eğitime değil, savaşa yatırım yapıp, barışa uzak savaşa yakın durunlar. Bu ülkenin huzuru eğitimden geçmektedir. Yıllardır savaş var bir şey getirmedi. O helikopteri aldık şu silahı aldık diye haber yapan zavallı kanallar ve bunlara yatırım yapanlar eğitim’i bir kenara bırakanlar, tarih sizlerden de hesabını soracak merak etmeyin.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.