YKS Puan Hesaplama 2020 (TYT-AYT) (%100 ÖSYM Uyumlu)

YKS Puan Hesaplama 2020 (TYT-AYT) (%100 ÖSYM Uyumlu)

2020 YKS Puan hesaplama güncel verilere göre düzenlenmiş olup son ÖSYM, YÖK değişikliklerini ve güncellemelerini kapsamaktadır. 2020 YKS puan hesaplamanızı buradan online olarak yapabilir sınav sonucunuzu ÖSYM sınav sonuçlarına uygun olarak öğrenebilirsiniz. YKS puan öğrenme robotu tüm değişiklikleri ve güncellemeleri kapsamaktadır.

YKS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

YKS puanı hesaplanırken ilk olarak bu sınavın 1. aşaması olan Temel Yeterlilik Testi göz önüne alınır. Bu sınav YKS’nin ilk aşamasıdır ve Türkçe,  matematik sosyal ve fen bilimlerinden sorular yer almaktadır.

YKS PUAN HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

YKS’de Baraj Puanı Kaçtır?

TYT sınav sonucu 170’nin altında olan adaylar herhangi bir önlisans düzeyinde üniversiteleri tercih edemez. Yani YKS sisteminde barajın önlisans düzeyi için ilk sınava baktığımızda 150 olduğunu söyleyebiliriz.

tyt yks puan hesaplama

Lisans düzeyinde tercih yapmak isteyen adaylar için baraj 170’tir. Yani lisans düzeyinde tercih yapmak isteyen her aday Temel yeterlilik testinden en az 170 almak zorundadır.

YKS Puan hesaplama robotu ile güncel verilere göre ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı puan hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Temel yeterlilik testinde hangi dersten kaç soru var?

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

67 Yorum - "YKS Puan Hesaplama 2020 (TYT-AYT) (%100 ÖSYM Uyumlu)"