Yüz Yüze Sınavlar İptal Edildi. Ziya Selçuk’tan Açıklama!

Yüz Yüze Sınavlar İptal Edildi. Ziya Selçuk’tan Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ilkokul ve ortaokul için yüz yüze sınavın yapılmayacağını bunun yerine derslere katılım üzerinden öğrencilerin karne notlarının verileceğini liselerde ise 1. dönem ders notlarının 2. dönemde verileceğini açıkladı. Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? Yüz yüze sınav için Ziya Selçuk’tan gelen son dakika haberi.

Yüz Yüze Sınavlar İptal Açıklaması Ziya Selçuk’tan geldi:

Sevgili Öğrencilerimiz, 

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksiklikler hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığı’mızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

yuz yuze sinavlar iptal

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap