Ziya Selçuk: “Lise Müfredatı Değişiyor.”

Ziya Selçuk: “Lise Müfredatı Değişiyor.”

MEB Lise müfredatında değişiklik yapılacak. Gelecek yıldan itibaren lise müfredatı değişiyor. 2019 2020 lise müfredatı nasıl olacak? Neden değişiyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı iş birliğiyle düzenlenen “Eğitimde Bir Adım Ötesi 2019″ zirvesinde yaptığı konuşmada, ”Ortaöğretimle ilgili yeni bir şey yapacağız” dedi.

Eğitimde model olarak kabul edilen ülkelerdeki liselerde, 5-6 ders var. Biz de 16-17 ders var. Bu çok adil bir durum değil. Bizim çocuklarımız yüzeysel kalıyorlar, yönelmek istediği alanda derinleşemiyor. Lise sona geliyor, ‘Neyi seçsem’ diye düşünebiliyor. Bunu yeniden yapılandırmamız lazım. Hemen önümüzdeki yıl 9. sınıflardan itibaren bu başlayacak. Bununla ilgili modelimizi de yaklaşık bir ay içinde Türkiye ile paylaşmış olacağız.” diye konuştu.

Bir çocuğun hayatına dokunmanın çok özel ve kritik bir şey olduğunu ifade eden Selçuk, “İyi bir Milli Eğitim Bakanı kendi döneminden ziyade gelecek için bir şey yapar ki sonrasında nesiller meselesi için altyapı oluşsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap