2015 TEOG 2. Dönem Sınav Soruları ve Cevapları

teog2015 TEOG 2. Dönem Sınav Soruları ve cevapları indir. 2015 teog 2. dönem Türkçe, matematik, din kültürü, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve yabancı dil soruları ve cevapları indir. 2015 teog 2. dönem soruları ve cevap anahtarı.

2015 TEOG 2. dönem sınavı 29 Nisan ve 30 Nisan tarihlerinde. Peki 2015 TEOG 2. dönem sınav soruları ve cevaplarını nereden öğrenebilirsiniz? Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA diye tabir ettiği sistem üzerinden 2015 TEOG 2. dönem sınav sorularının videolu çözümlerini ve cevaplarını görebilirsiniz.

SINAV SORU VE CEVAPLARI EBA’DA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavının soru ve cevaplarını, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlayacak.
Bakanlık, ilk oturumu yarın yapılacak 8. sınıf 2. dönem ortak sınavının, soru ve cevaplarına ilişkin yeni bir uygulamaya imza atacak.
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, perşembe günü gerçekleştirilecek son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi “www.eba.gov.tr” üzerinden yayınlanacak.

İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı perşembe günü saat 13.00’de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da perşembe günü saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA’da yayınlanacak.

EBA’DA NELER VAR?

MEB’in eğitim bilişim ağı EBA’da farklı içeriklerle hazırlanmış 150 binin üzerinden dijital eğitim içeriği bulunuyor. Bakanlık, EBA portal üzerinden merkezi ortak sınavlara girecek 8. sınıf öğrencileri için 6 dersten hazırladığı ders videolarını bir süre önce yayınlamaya başlamıştı.
Portala, cep telefonlarından, tabletlerden ya da tüm bilgisayarlardan ulaşılabiliyor. Her kademede öğrencinin videolu ders içeriklerine ulaşabildiği EBA portalının 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

2015 TEOG Sınavı 1. dönem sınav soruları ve cevap anahtarı burada: TIKLAYIN

2015 TEOG 2. dönem Sınav Soruları ve Cevapları A kitapçığı

Türkçe kitapçığı: İNDİR

Matematik Kitapçığı: İNDİR

Din Kültürü Kitapçığı: İNDİR

Fen ve Teknoloji Kitapçığı: İNDİR

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Kitapçığı: İNDİR

İngilizce kitapçığı: İNDİR

Almanca Kitapçığı: İNDİR

Fransızca Kitapçığı: İNDİR

İtalyanca Kitapçığı: İNDİR

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Musevilik) Kitapçığı: İNDİR

NOT: Soruların videolu çözümlerini izlemek için TIKLAYIN

Ekleyen: HangiSoru.com

Son Güncelleme:

Kategori: 8. Sınıf Dokümanları İndir, TEOG

Online: Test Çöz

Benzer İçerikler

Takip Et
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
kenancan
kenancan
Ziyaretçi
9 yıl önce

Türkçedede kuzey ankara sorusu vardı cevap o olacaktı küçük harfle başlamış…

yasemin
yasemin
Ziyaretçi
9 yıl önce

çok heyecanlandım ama fena sayılmazdııı sizin nasıl geçtii arkadaşlarr?