96’lılar Ne Zaman Askere Gidecek? 2016

ne zaman-askere-gidilir96’lılar ne zaman askere alınacak? 1996 doğumlular ne zaman askere gidecek? 96’lıyım ne zaman askere gideceğim? 96’lılar için askerlik celp dönemleri.

1996 doğumlusunuz ve ne zaman askere gideceğinizi merak ediyorsunuz. 1996’lıyım ne zaman askere gideceğim? sorunuzu ele aldık. Aşağıdan 96 doğumlular ne zaman askere gidecek konulu bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz.

Ülkemizde liseyi bitiren her erkek askerliğe bir adım yaklaşmış demektir. Ancak tecil hakkını kullanmaz ya da üniversite okumaz ise bu durum geçerlidir. Bilindiği üzere askerlik yaşı 21’e çıkarıldı. Peki bu durumdan 1996 doğumlular etkilenecek mi? Hayır. 96 doğumlular askere 2016 yılında gidecekler.

Parlamento’da gazetecilerin, “Askere alma yaşının 21’e çıktığı” yönündeki haberleri anımsatması üzerine, “Eski kanuna bakın, yeni kanuna bakın, eski kanunda da yeni kanunda da ’21 yaşından gün alanlar’ deniliyor. Eski kanunda diyor ki ‘yılda 2 sefer çağrılır’, oysa bizim şimdiki uygulamamız 4 sefer. Öyle bir yorumu (21 yaş) ben de gördüm. Yaşta hiçbir değişiklik yok, tasarıdaki yaş, kanunda belirtilen yaşla aynı yaş” dedi.

Yukarıdaki açıklamadan çıkaracağımız sonuç: Askere alınma yaşında bir değişiklik yok.

1996 doğumlular ne zaman muayene olacak? 96 doğumlular askerlik için ne zaman muayene olmalı?

96’lılar 2015 yılı içinde muayene olacaktır.

Askere erken gidebilir miyim?

Bu konuda esnek bir durum söz konusu, muayeneye gittiğinizde daha erken gitmek istediğinizi belirtin bu durumda erken gitmeniz için yardımcı olabilirler.

Ekleyen: HangiSoru.com

Son Güncelleme:

Kategori: HangiSoru.com - Dosyalar

Online: Test Çöz

Benzer İçerikler

Takip Et
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
mehmet vefa ulker
mehmet vefa ulker
Ziyaretçi
7 yıl önce

Ne zaman gideceg