Akıllı Defter Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlardan, akıllı tahtalardan sonra sonra akıllı defterler de mi çıkmış? Bu soruları soranları duyar gibiyim, çünkü ben de “akıllı defter”i ilk defa duyduğumda verdiğim tepki bu olmuştu. Bu yazımızda akıllı defterlerle ilgili akıllara takılan soruları yanıtlamaya çalışacağız. Yazı içerisinde aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

  1. Peki akıllı defter nedir?
  2. Akıllı defterde ne gibi özellikler bulunmaktadır?
  3. Akıllı Defter Nasıl kullanılır? Hangi derslerde kullanılır?
  4. Akıllı defterin faydaları nelerdir?
  5. Akıllı defterin fiyatı ne kadar?
  6. Akıllı defterin görüntüleri.

Akıllı defter içerisinde hali hazırda bilgileri barındıran, yani öğrencinin defterinde olması gereken konu anlatımlarının, soru çözümlerinin, örneklerin vb. yer aldığı dijital bir defter diyebiliriz. Hali hazırda işlenen dersle ilgili konu müfredatının dijital defterde yer almasıdır.

Akıllı defterlerin sağlayacağı faydalardan en önemlisi zamandan tasarruf olarak görülmektedir. Öğretmenin tahtaya yazması ve öğrencilerin beklemesinin önüne geçilecek ve bu zaman soru çözüm veya diğer sınıf içi etkinliklere ayrılabilecek.

Akıllı defterler birçok derste kullanılabilmektedir. Türkçe, matematik, İngilizce, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji ve daha farklı birçok derste akıllı defter bulunabilmektedir.

Akıllı defterin fiyatı da normal defter fiyatının çok çok üstünde. Şöyle bir fiyatları incelediğimizde en ucuz akıllı defter fiyatının 8 – 20 TL’den başladığını bu sayının sınıf seviyesine, sayfa sayısına, yayın evine göre değişebilmektedir.

Akıllı defterler hangi sınıf seviyelerinde bulunabilmektedir? Akıllı defterler birçok sınıf seviyesinde piyasada bulunabilmektedir. Ortaokul, lise gibi seviyelerde birbirinden farklı yayınlar tarafından piyasada bulunabilmektedir.

 

akill-defter-fiyati akilli-defter-nedir akilli-defter-ne-kadar akilli-defter-ozellikleri

 

 

 

Takip Et
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
tuğçe
tuğçe
Ziyaretçi
6 yıl önce

hem yararl hemde faydal hemen almalym

....
....
Ziyaretçi
7 yıl önce

Kesinlikle muhtesem

rabia
rabia
Ziyaretçi
7 yıl önce

iğrenç bişey

öylesine
öylesine
Ziyaretçi
7 yıl önce

Neyi yararlı acaba?çocukları kolaylığı emek vermeden bedavaciliga dersi öğrenmeden uzaklaştırmaya yarıyor bence.nerde kaldı o ders ders de öğrenilir sözü.

Admin
Admin
Ziyaretçi
7 yıl önce

Öğretmenlere yarıyor sadece

Anonim
Anonim
Ziyaretçi
7 yıl önce

güzel mantıklı

eda
eda
Ziyaretçi
7 yıl önce

Bence akıllı defter çok güzel bır şey cunku normalde deftere birseyler yazmaz zaman kaybı ???

DEFNE ELMAS
DEFNE ELMAS
Ziyaretçi
8 yıl önce

yararlı