Asker Öğretmenlik Nasıl Çıkar?

asker-ogretmenAsker öğretmenlik nasıl çıkar? Asker öğretmenliğe alınmada kriter nedir? Asker öğretmenliğin çıkma şansı nedir? Nasıl asker öğretmenlik yapabilirim? Asker öğretmenliğin çıkması ya da asker öğretmenliğin çıkma şansı bir nevi komplo teorilerine dönüşmüştür. Bu konu da çeşitli görüşler vardır:

(Bunlara geçmeden önce Stajyer – aday öğretmen adaylığı devam ederken asker öğretmenlik yapabilir mi sorusuna cevap olarak: Evet yapabilir.)

  • Asker öğretmenlik atamalarla paralel bir şekilde yapılır, yani o dönem Türkçeci çok alınmışsa asker öğretmen olarak alınma şansı en fazla Türkçe öğretmenlerinde vardır.
  • Asker öğretmenlik döneme göre değişiyor. Bir dönem bakarsın herkes alınır bir dönem bakarsın çok az alınır.
  • Bir başka tahminde eğer asker öğretmen olarak görev yapmak istiyorsanız ki bu tamamen şans meselesi, şansınızı en üst düzeye çıkarmak için sınava ilk gün girin ki MEB kotayı ilk gün girenlerden dolduruyor.
  • Asker öğretmenden: ” Hepsi hikaye her şey kısmet, ister soruları salla ister son gün gir ister doğuda ol ister batıda fark yok, kısmet

İşte burdan çıkardığımız sonuç şudur: Asker öğretmenlikte herhangi bir kıstas yoktur, bu iş sağlam bir tanıdığınız yoksa tamamıyla şans işidir. Asker öğretmenliğin çıkma şansı sizin şansınızla doğru orantılıdır 🙂

Ekleyen: HangiSoru.com

Son Güncelleme:

Kategori: HangiSoru.com - Dosyalar

Online: Test Çöz

Benzer İçerikler

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör