ASUS Bilgisayar Nasıldır? Servisi Nasıl? Yorumlarınız!

Herkese merhaba, yakın bir zamanda acilen kısıtlı bir bütçe ile bir dizüstü bilgisayar ihtiyacım belirmişti. Ve elimdeki miktar ile (1400 TL civarı) bir ASUS marka bilgisayar aldım. Öncelikle araştırmalar yaptım yapmadım değil tabiki. Bilgisayarcı birkaç arkadaşımın önerdiği birkaç markadan birisi de ASUS idi. Ben de alacağım bilgisayar markasının ÇİN malı dışında bir marka olmasını istiyordum, neticede ASUS’ta karar kıldım.

İnternetten yapmış olduğum araştırmalar sonucunda da ASUS’un genel anlamda tercih edilen hayalkırıklığı yaratmayan bir marka olduğu kanaatine de vardım.

Fakat aldığım bilgisayar kelimenin tam anlamıyla bir “hayalkırıklığı” benim için. Daha kullanmaya başladığım hafta ufak tefek donmalarla karşıya kaldığım zaman korkmaya başlamıştım. Bir de tesadüfen bilgisayarın altına baktığımda Made in China yazısını gördüğümde derin bir pişmanlık yaşadım.

2. ayı dolmadan bilgisayarımın ses sistemi bozuldu. Müzik dinleyemez, internetten görüşme yapamaz oldum. Fakat bilgisayarı servise birkaç hafta veremedim çünkü bilgisayar bir bakıma benim işimdi. Sonunda yedek bir bilgisayar bulup aldığım yere bilgisayarı götürdüm.

Ne zaman arayıp sorsam, aldığım yer 3 gün sonra burda, 5 gün sonra burda olacağını söyledi. Üç beş gün derken bu durum 2 ay sürdü. Daha sonra öğrendiğime göre yapıp göndermelerine rağmen ses sisteminin bozuk olduğunu gören satıcı tekrar göndermek zorunda kalmış ve 3. kez gönderdikten sonra yenisini teslim etme kararı almışlar.

Bilgisayarın yenisini aldım, servisin belirttiğine göre. Evet, kutusundan açılmamış bir şekilde kendim çıkardım. Fakat durum yine vahim. Space tuşu takılı kalıyor, mouse işlevi gören yer beni çıldırtabiliyor bazen, açıkçası hiç işlevsel değil.

Belki de benim şansızlığım serinin en kötü bilgisayarını almış olabilirim.

Hangi Marka Bilgisayarı Almalıyım? Tıkla Öğren.

Bir diğer ihtimal ise, bilgisayarcı arkadaşımın bana söylediği sözler.

“Bilgisayarlar ilk çıktığında pahalı evet, sonra indirime giriyorlar ve güzel de indiriliyor fiyatları. Fakat bu bilgisayarlar genellikle bozulup tamir edilen bilgisayarlar oluyor.”

Ben de böyle bir bilgisayar aldığımı düşünmüyor değilim açıkçası.

Bu yazımda tek bir bilgisayar üzerinden marka hakkında olumsuz düşünceye sebep vermek niyetinde değilim. Fakat böyle büyük bir markanın servisinin bu kadar kötü, sinir bozucu olmasını da kabul edecek değilim.

Şikayetim öncelikle servisine daha sonra ise markanın kendisinedir.

Ekleyen: HangiSoru.com

Son Güncelleme:

Kategori: Teknoloji

Online: Test Çöz

Benzer İçerikler

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör