Atlantis’in Çocukları Kitap Özeti Bilgin Adalı

13 Nisan 2015 Öğretmen, Kitap Özetleri

Atlantis’in Çocukları Kitap Özeti

Tekin bir gün suya düşer ve boğulmak üzereyken Atlantisliler tarafından kurtarılır. Gözlerini açtığında bambaşka bir dünyada bulur kendini. Sadece kitaplarda okuduğu, çoktan kayıplara karıştığını sandığı Atlantis topraklarındadır.

Yaşlı bilgeler Tekin’e onu boğulmak üzere iken kurtardıklarını Atlantis’e getirdiklerini anlatırlar. Tekin, Atlantis’in nasıl ayakta kaldığını neden kimse tarafından varlığının kanıtlanamadığını bilgelerden öğrenir.

20 bin yıl önce, henüz insanlar çok ilkel dönemlerdeyken Atlantisliler çok ilerde imiş. Elektronik çağı yaşamaya bile başlayan Atlantisli bilim adamları dünya için gelecekteki tehlikenin farkına varmışlar ve Atlantis’i gelecekte meydana gelecek sel, deprem gibi felaketlerden korumak için manyetik bir küre yapmışlar. Bu küre Atlantis’i dış felaketlere karşı korumuş fakat bilim adamlarının hesaba katmadığı bir gelişme sonucu Atlantis deniz altında kalmış ve Atlantisliler denizin derinliklerinde yaşamaya başlamışlar. Burada huzur ve barış içerisinde yaşayan Atlantisliler her anlamda yeryüzünde yaşayan ülkelerden üstün olmuşlardır. Atlantis’i hiçbir teknolojinin bulamayacağı şekilde düzenlemişler.

atlantisin-cocuklari

Bunca mutlu ve rahat hayata karşın Atlantisliler küresel ısınma ve çevre kirliliğinin dünyanın sonunu getireceğini görmekte fakat yer yüzüne müdahale etmeye çekinmektedirler. Çünkü kendi teknolojilerini gören ülkelerin kendilerine savaş açacağını, Atlantis’teki gelişmeler için çarpışmalar olacağını bilmektedirler.

Bu yüzden Tekin’den yardım isterler. Amaçları Tekin’i eğitmek ve dünyadaki çevre kirliliğine ve küresel ısınmaya yol açan olumsuzluklar ile mücadele etmektir. Tekin bunu kabul eder ve bilge adamlar Tekin’i eğitmeye başlar.

Bu aşamadan sonra Tekin görevler almaya başlar ve ilk görev olarak mahallede bulunan fabrikadan nehre dökülen atık suyun çaresine bakmaktır ve bu görevi başarıyla tamamlar. İnsanlık için çalışmaya devam eder bir süre sonra 4 arkadaşını da yanına alarak görevden göreve Dünya için hizmetlerde bulunmaya başlarlar. Artık her şey iyiye gitmektedir.

Benzer İçerikler

Şerife Bacı Kitap Özeti (İsmail Bilgin)
Alacakaranlık (Twilight) Kitap Özeti
Senden Önce Ben Kitap Özeti (Jojo Meyes)
Suyu Arayan Adam Kitap Özeti
İçimizdeki Şeytan Kitap Özeti (Sabahattin Ali)
Kırmızı Pazartesi Kitap Özeti (Gabriel García Márquez)
Takip Et
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Ela
Ziyaretçi
Ela
1 yıl önce

Tşk

hytdy
Ziyaretçi
hytdy
4 yıl önce

teşekkür