Atlantis’in Çocukları Kitap Özeti Bilgin Adalı

Kitap Özetleri

Atlantis’in Çocukları kitabının geniş özetini, hemen okumaya başlayın. Atlantisin Çocukları kitap özeti hakkında merak ettiğiniz konuları ve sorularınızı yorumlar aracılığı ile sorabilirsiniz.

Atlantis’in Çocukları Kitap Özeti

Tekin bir gün suya düşer ve boğulmak üzereyken Atlantisliler tarafından kurtarılır. Gözlerini açtığında bambaşka bir dünyada bulur kendini. Sadece kitaplarda okuduğu, çoktan kayıplara karıştığını sandığı Atlantis topraklarındadır.

Yaşlı bilgeler Tekin’e onu boğulmak üzere iken kurtardıklarını Atlantis’e getirdiklerini anlatırlar. Tekin, Atlantis’in nasıl ayakta kaldığını neden kimse tarafından varlığının kanıtlanamadığını bilgelerden öğrenir.

20 bin yıl önce, henüz insanlar çok ilkel dönemlerdeyken Atlantisliler çok ilerde imiş. Elektronik çağı yaşamaya bile başlayan Atlantisli bilim adamları dünya için gelecekteki tehlikenin farkına varmışlar ve Atlantis’i gelecekte meydana gelecek sel, deprem gibi felaketlerden korumak için manyetik bir küre yapmışlar. Bu küre Atlantis’i dış felaketlere karşı korumuş fakat bilim adamlarının hesaba katmadığı bir gelişme sonucu Atlantis deniz altında kalmış ve Atlantisliler denizin derinliklerinde yaşamaya başlamışlar. Burada huzur ve barış içerisinde yaşayan Atlantisliler her anlamda yeryüzünde yaşayan ülkelerden üstün olmuşlardır. Atlantis’i hiçbir teknolojinin bulamayacağı şekilde düzenlemişler.

atlantisin-cocuklari

Bunca mutlu ve rahat hayata karşın Atlantisliler küresel ısınma ve çevre kirliliğinin dünyanın sonunu getireceğini görmekte fakat yer yüzüne müdahale etmeye çekinmektedirler. Çünkü kendi teknolojilerini gören ülkelerin kendilerine savaş açacağını, Atlantis’teki gelişmeler için çarpışmalar olacağını bilmektedirler.

Bu yüzden Tekin’den yardım isterler. Amaçları Tekin’i eğitmek ve dünyadaki çevre kirliliğine ve küresel ısınmaya yol açan olumsuzluklar ile mücadele etmektir. Tekin bunu kabul eder ve bilge adamlar Tekin’i eğitmeye başlar.

Bu aşamadan sonra Tekin görevler almaya başlar ve ilk görev olarak mahallede bulunan fabrikadan nehre dökülen atık suyun çaresine bakmaktır ve bu görevi başarıyla tamamlar. İnsanlık için çalışmaya devam eder bir süre sonra 4 arkadaşını da yanına alarak görevden göreve Dünya için hizmetlerde bulunmaya başlarlar. Artık her şey iyiye gitmektedir.

Takip Et
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
ABUZER EBEN
ABUZER EBEN
Ziyaretçi
1 yıl önce

Teşekkürler sen olmasan notların gg olucaktı

Ela
Ela
Ziyaretçi
2 yıl önce

Tşk

hytdy
hytdy
Ziyaretçi
5 yıl önce

teşekkür