Kayıp Aranıyor Kitap Özeti Sait Faik Abasıyanık

Yerli Kitap Özetleri
kayıp aranıyor

Kayıp Aranıyor kitap kısa özeti oku. Kayıp Aranıyor roman özeti, karakterleri, kişileri, sayfa sayısı, kitabın konusu, yayınevi, incelemesi burada. Kayıp aranıyor romanının uzun özeti, geniş özeti oku.

Kayıp Aranıyor romanı Sait Faik’in eserlerinden birisi olmakla birlikte MEB’in ortaöğretim için hazırladığı 100 temel eser listesinde de yer almaktadır. Kayıp Aranıyor roman özetini, konusu, sayfa sayısı, yazarı ve yayınevi aşağıda hangisoru.com tarafından verilmiştir.

Kitabın adı: Kayıp Aranıyor

Kayıp Aranıyor kitabının yazarı: Sait Faik Abasıyanık

Kayıp Aranıyor sayfa sayısı: 86

Kitap Aranıyor kitabının yayınevi: Y. Kredi Y.

Kitap Aranıyor romanının konusu: Romandaki baş kahramanımız olan Nevin’in mutluluğu, iç huzura kavuşma arzusunu ve bir kadının boşanma ile kendini gösteren ruh hali anlatılmaktadır.

Kayıp Aranıyor Kitap Özeti

Nevin, herkes tarafından oldukça sevilen, herkesle konuşmayı seven herkesi dinleyen herkesten bir şeyler alabileceğine inanan birisidir. Vaktiyle konsolos olan babasının varlığı da rahat bir hayat yaşamasını sağlamaktadır. Fakat kötülük her zaman her yerde kendini gösterebilmektedir. Kamarot olan İrfan Nevin için kötü konuşmakta ve bu konuşmaları yaymaktadır. Nevin’in kocası Nevin’i pek de önemsememektedir. Nevin için de pek farklı bir durum yoktur. Kocasında aldığı mutluğu, huzuru bulamamaktadır. ( Kayıp Aranıyor özeti )

Nevin Balıkçı Cemal ile görüşmektedir. Onunla gezer, sohbet eder. Nevin sürekli bir huzur arayışı, mutluluğu bulma çabası içindedir. Kocasından da boşanmak ister. Son zamanlarda oldukça bunalmış, huzuru kaçmış olan Nevin öyle bir bunalım içine girmiştir ki bu huzursuzluk mide ağrılarına dahi sebep olmaya başlamıştır. ( Kayıp Aranıyor kitabının kısa özeti )

Nevin sürekli bir ikilem arasında kalmaktadır. Konsolosun kızı olan Nevin ile Balıkçı Cemal’in arkadaşı Nevin arasında git geller yaşamaktadır. Bu git gellere daha fazla dayanamayan Nevin, babasına yazdığı mektuptan sonra başka bir dünyaya doğru yola çıkar. Orada mutluluğu ve huzuru tekrar aramaya başlayacaktır… ( Kayıp aranıyor roman özeti )

Kayıp Aranıyor kişileri ve karakter özellikleri

Nevin: Sürekli bir ikilem yaşar, mutluluğu ve huzuru bulmak ister.

Nevin’in eşi, Özdemir: İlgisiz bir kişidir. Eşi olan Nevin’i karısı gibi görmez daha ziyade ona meta gözüyle bakar.

Balıkçı Cemal: İyi yürekli, saf bir karakteri vardır.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör