Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 488.4034
Yüzdelik Dilim -
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Boş Kontenjan 0
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi Hazırlık + 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
5 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 488.4034.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi 2. Nakil Puanı
2023 488.4034 - 486.1721
2022 477.0763 0.59
2021 461.7167 0.64
2020 467.39 0.71
2019 480.8382 1.00
2018 421.4147 1.14
2017 493.1133 1.08

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 25 adet oydan ortalama 4.3 oy aldı!

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2024. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi nerede? Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2024 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2024 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2024 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 212 227 20 43
FAX: 212 227 46 10
Web Sitesi: http://sabancilisesi.meb.k12.tr
Adres: Yıldız caddesi No 73 34359 Beşiktaş/ İstanbul
Bağlı olduğu İl: İstanbul
Hangi İlçesinde?: Beşiktaş
Ek Bilgiler:
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Hakkında

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 1929 yılında Yıldız Sarayında Sultan Abdülhamit´in başhekimine ait evde 50.İlkokul adıyla öğretime açılmıştır. 1948-1949 Öğretim yılında Yıldız İlkokulu adını almıştır. 1993-1994 Öğretim yılından itibaren yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulanan okulumuz 1998-1999 Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. Öğretim süresi 4 yıldır.

Üniversite Yerleştirme

BAŞARILARI

2018 Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Üniversite Yerleşim Tablosu İçin Tıklayın.

2017 Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Üniversite Yerleşim Tablosu İçin Tıklayın.

 • Öğretmen :44
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :543
 • Derslik :22
 • Müzik Sınıfı :1Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.15 15.20
 • Isınma Merkezi Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilzce Almanca
 • Pansiyon Bilgileri yok
 • Lojman0 - -
 • Ulaşım İETT-Dolmuş ve Deniz yolu ulaşımı. KABATAŞ´a kadar tranvay Zincirlikuyu´ya kadar METROBÜS hatları kulanılmaktadır. Beşiktaş METRO çalışmalar bittiğinde (Yıldız Çıkışı) okulumuza 150 m
 • Servis Bilgisi öğrenci servis taşımacılığı talepler doğrultusunda yapılmaktadır.
 • Yerleşim Yeri YILDIZ SARAYI KÜLLİYESİ - YILDIZ CAMİİ ve YTÜ Karşısı Barbaros Bulvarı- Beşiktaş
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Beşiktaş Meydanına 1000 m. uzaklıkta olup merkezi konumdadır.
 • Okulun TYT/AYT Başarı Durumu %100
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi%100

Kütüphanemiz: Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Kütüphanesi olarak misyonumuz; öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine, kişisel gelişimlerine, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin boş zamanlarını en verimli şekilde geçirmelerini sağlayarak, onların araştırmacı ve seçici bir ruhla yetişmelerine olanak sunmaktır.

Kütüphanemizde kütüphane memurumuz kontrolünde kitap takip programı kullanılmaktadır.

Bu yönde kütüphanemizde 3266 adet basılı kitap, başlık olarak 359 adet basılı süreli yayın bulunmaktadır. 2010-2011 eğitim dönemi itibariyle Bilim Teknik ve Atlas ve Matematik Dünyası dergilerine abonelik başlatılmıştır. Kaynaklarımız Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre sınıflandırılıp açık raf sistemine uygun olarak yerleştirilmiştir.

Tiyatro Salonumuz: Tiyatro Salonumuz 170 kişi oturma kapasiteli olup, ses düzeni, prokeksiyon, engelli rampası kulis, fuaye alanı ve acil çıkış kapısı bulunmaktadır.

Çok Amaçlı Salon: Okulumuz zemin katında yer alan çok amaçlı salonumuzda 80 m2 çalışma alanı 3 soyunma odası bulunmaktadır. Halk oyunları,Drama ve Dans çalışmaları vb etkinliklerde kullanılmaktadır.


Kaynak: http://sabancilisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 25 adet oydan ortalama 4.3 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 5 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Sarı papatya

Merhabalar hesapladığım puan 482 sizce bu okula girebilirmiyim

20 Haziran 2023 12:53:12
Berfin

Hayalimdeki okul .Bu okuldan başka bir okulu düşünemiyorum.2021 de LGS ye giricem, inşaallah hayalim gerçekleşir ve okulu kazanırım.Aminn

10 Kasım 2020 20:17:27
Selçuk Özcan

Bu liseye geldiğim için çok mutluyum herkezin bu liseyi seçmesini tercih ederim.

20 Ekim 2019 01:14:30
Merve

Hayallerimi süsleyen okul, gösterdiğim çabayla kazanacağım.

15 Ekim 2019 15:27:35
ruken

Hayalimdeki okul inşallah kazanırımm

14 Ekim 2019 15:12:08

Okul adına göre arama yapın