Lise ve Ortaokullarda Profesör ve Doçent Devri Başlayacak

Lise ve Ortaokullarda Profesör ve Doçent Devri Başlayacak

Cumhurbaşkanının açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı Lise ve ortaokullarda profesör ve doçentlere yönelik çalışma başlattı.

Bakanlık, ortaokul ve liselerde müdür olarak kariyerini sürdürmek isteyen doçent ve profesörlerin taleplerini değerlendirmeye aldı. Bakanlık bu sistemi uygulayarak, sistemin hayata geçirildiği okulları dünyanın ünlü kolejleri ile yarışır hale getirmeyi planlıyor. 

Çalışma kapsamında MEB, kariyerine ortaokul ve liselerde kendi kurduğu öğretmen kadrosu ile müdür olarak devam etmek isteyen akademisyenlerle bir araya gelecek. Akademisyenlerin konuyla ilgili fikirlerini ve taleplerini değerlendirecek olan Bakanlık, görüşme sonrası bir yol haritası hazırlayacak.

Uygulama pilot okullarda hayata geçirilecek. Bu projede görev almak isteyen bir rektör ve bir profesör Cumhurbaşkanı Erdoğan’a projede görev almak istediğini bildirdi. Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya bu iki akademisyenin pilot okullarda görevlendirilmesi için talimet verdi.

Benzer İçerikler

MEB’den Müdür Olacaklara Yüksek Lisans Şartı
Karneler nasıl verilecek? Yüz yüze eğitim nasıl başlayacak?
Atanan Sözleşmeli Öğretmenler Ne Zaman Göreve Başlayacak?
İlkokul ve Ortaokullarda 1. Dönem Yapılan Sınavlar Silinecek!
Milli Eğitim ‘hacker’ öğrenci arıyor!
2020 LGS Sınav Görev Ücreti Ne Kadar?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör