Martin Eden Roman Özeti (Jack London)

Kitabın Adı:Martin Eden
Yazarı:Jack London
Sayfa Sayısı:470
Yayın Evi:İthaki Yayınları
Yayın Tarihi 2006
Kitabın Türü: Roman – Klasik Dünya Edebiyatı
Orijinal Adı:Martin Eden
ISBN:9786053753834
Çevirmen: Kuzey Amerika (?)
HangiSoru Puanı:[ratings results=”true”]

Martin Eden Kitap Özeti

Bir gemi işçisinin ( Martin Eden ) anlatıldığı romanda aşkın gücü, azmin başarısı üstüne büyük bir eser yazılmıştır. Bu büyük eserin büyük yazarı Jack London’dur.

Kitabın baş kahramanı Martin Eden aşkı uğruna gerçekleştirmesi çok güç bir şey gerçekleştirmeye başlar. Kendini geliştirmek isteyen Martin Eden birbirinden farklı birçok kitabı okumaya başlar. Birbirinden farklı diller öğrenir ve kendisini aşık olduğu, Ruth, bayana sevdirmeye, onun beğenisini kazanmaya çalışır. Aradan bir süre geçer ve Martin Eden gelişir yazar olmak ister. Yazdığı hikayecikler için yayınevlerine başvurur. Fakat yazdığı hikayelerin hiçbiri kabul edlmez. Bunların üstüne aşık olduğu Ruth da bu hikayeleri beğenmez.

Romanda Martin birbirinden farklı işlerde çalışır. Kapitalist düzenin dayattığı ağır koşullar altındaki çalışmalar Martin Eden’e kendisini ve sevgisini unutturmaya başlamıştır. Bir dönem önemli yazarların bulunduğu bir ortama giren Martin Eden farklı bir dünya keşfeder.

Büyüdükçe, geliştikçe, istediği hayata kavuştukça tükendiğini, eskiden daha mutlu olduğunu görmektedir.

HangiSoru.com olarak bu kitabın detaylı özetini vermek istemedik. Bu büyük eseri mutlaka okumanızı öneriyoruz. Martin Eden’i okuyun. Siz de bir Martin olabilirsiniz…

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör