Moskova’ya Nasıl Giderim?

rusya-beyaz-gecelerMoskova’ya nasıl gidilir? Moskova’ya gitmek için vize gerekli mi? Moskova’ya hangi uçak firmaları uçuyor? Moskova’ya hangi yollardan giderim?

Moskova’ya gitmek istiyorsunuz fakat ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu yazımızı Moskova’ya gitmek isteyenler fakat nasıl gideceğini öğrenmek isteyenler ya da Moskova’ya gidiş için alternatif yöntemleri yazmaya çalıştık. Moskova’ya nasıl gidilir? Moskova’ya nasıl gidebilirim?

Güncelleme vol 1

Bu yazıyı yazdığımızda Türkiye ile Rusya arasında vize uygulaması yoktu. Yani pasaportu ve yeterli parası olan sıkıntısız vize işlemleriyle uğraşmadan biletini alıp gidebiliyordu. Yani Rusya’ya gidebilmeniz için vizenizin olmasına gerek yoktu!

Ne güzel gidiyodu gidenler.. Fakat talihsiz olaylar dizisi sonrasında olan yine vatandaşa oldu. Şimdi gitmek isterseniz vize almanız gerekiyor. Vizeyi konsolosluklar üzerinden almanız mümkün. Bu durumda en önemli belge volçır belgesi. Bu belgeyi kalacağınız otel size gönderiyor. Otelde kalmayacağım, arkadaşımda kalacağım diyorsanız ya da hızlı bir şekilde vize almam lazım diyorsanız vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile vizenizi 5-7 gün içinde alabilirsiniz. Pasaport ve 2 biyometrik fotoğrafınızın olması yeterlidir. 

Eğer pasaportunuz yoksa bulunduğunuz şehirde, ilçede bulunan pasaport amirliğinize müracaat etmeniz gerekmektedir. Pasaport çıkarmak çok uzun sürmez gerekli evrakları teslim ettikten sonra yaklaşık 1 hafta içinde çıkıyor normalde.

Pasaportunuz var, vize var  yeterli paranız da. Moskova’ya gitmek istiyorsunuz. En hızlı yöntem uçakla seyahat etmek olacaktır. Türk Hava Yolları’nın uçuşları var. Aeroflot gibi yabancı firma  üzerinden de uçabilirsiniz, Rus hava yolları firmasıdır.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör