Nabi AVCI: Sahte Diplomalı Öğretmenlerimiz Var!

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, sahte diplomayla öğretmenlik yapan elli altmış civarında öğretmenin tespit edildiğini açıkladı. Sahte diplomalı öğretmenler hakkında ciddi çalışmalar olduğunu belirtti.

Nabi AVCI, yapmış olduğu açıklamada, bu konuda ciddi çalışmalar yapan bir çetenin varlığından bahsederek, bu kişilerin şubat ataması için de çalışmalar yürüttüğüne dair söylentilerin olduğunu da belirtti.

Daha önce sahte diplomalar ile başvurular yapıp öğretmen olanların fark edildiğini belirten Nabi AVCI, bu işi yapan çetelerin bu işten ciddi paralar kazandığını söyledi, 30 – 40 milyardan bahsediliyor.

Şubat Ataması Öncesinde Uyarı

Üniversitelerin diplomalarına dair geriye dönük incelemelerden bahseden Nabi AVCI, bu işi yapan çetelerin terör ile bağlantısının da olabileceğini belirtti. Özellikle bu işlerin ataması daha çok yapılan branşlarda olduğunu da ekledi. Yani en çok alım olan branşlara yönelik bir çete faaliyeti söz konusu.

KPSS’nin kendisine olan güvenin yitirildiğini bizler de Milli Eğitim Bakanlığı’na belirtmek isteriz. Maalesef bu konuyla ilgili söylentiler her sene konuşulmakta. Parayla atananlar, tanıdık vasıtasıyla atamaların yapıldığı iddiaları konuşulmaktadır. Umarız ki, sınavlara karışan bu ahlaksızlıkların giderilmesi için gerekli önlemler alınır.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör