Okul ve Halk Eğitim Kursları Ne Zaman ve Nasıl Verilecek?

okul-kurslari-ne-zaman-basliyorMEB tarafından düzenlenen okul ve halk eğitim takviye kursları ne zaman başlıyor? Okullardaki takviye kursları nasıl verilecek? Ne zaman başlıyor?

Okullarda ve halk eğitim merkezlerinde öğrenciler için açılacak olan takviye kursları ne zaman başlıyor? Takviye kursları nasıl olacak? Okullardaki kurslar nasıl verilecek? Öğrenciler kaç saat ders alacaklar? Öğretmen kaç saat kurs verebilecek? İşte ayrıntılar..

MEB tarafından okullar ve halk eğitim merkezlerinde, öğrenciler ile mezunlar için açılacak takviye kurslarına başvurular 21 Eylül’de başlıyor.

Başvurular 2 Ekim’e kadar devam edecek. Birinci dönem kursları 3 Ekim’de başlayıp 24 Ocak 2016’da sona erecek. İkinci dönem kurs tarihleri ise 8 Şubat-17 Haziran 2016 olarak belirlendi. 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında da yaz kursları devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Destekleme ve Yetiştirme e-Kılavuzu’na göre kursların açılış/kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri gibi iş ve işlemler, e-kurs (https://odsgm.meb.gov.tr & eba.gov.tr) modülü üzerinden yapılacak. Ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarındaki öğrenciler ile liselerin 9,10 ve 11’inci sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8’inci sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; liselerin 12’nci sınıfı öğrencileri ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecek.

Her bir öğrenci/kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek. Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Kursta görevlendirilecek kadrolu öğretmen sayısı yetersiz kalırsa millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak.

2015-2016 Takviye Kursları Model Ders Dağılım Çizelgeleri

12. Sınıf Haftalık Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

11. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

10. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

9. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

8. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

7. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

6. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

5. Sınıf Model Ders Dağılım Çizelgeleri (İndir)

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör