Senden Önce Ben Kitap Özeti (Jojo Meyes)

Kitabın Adı:Senden Önce Ben
Yazarı:Jojo Meyes
Sayfa Sayısı:480
Yayın Evi:Pegasus
Yayın TarihiNisan 2013
Kitabın Türü:Dünya Edebiyatı
Orijinal Adı ve DiliMe Before You (İngilizce)
ISBN:9786053430674
Fiyatı:17,50 TL
Bedava alBEDAVA AL
Çevirmen:Ayşe Görür
Okuyucu Puanı:[ratings results=”true”]

Senden Önce Ben Kitabının Özeti

Lou sıradan bir hayat yaşamaktadır. İşini de çok sever fakat bir gün işini kaybeder. Herhangi bir dalda uzmanlığı olmadığı için iş konusunda sıkıntılar yaşar ve birbirinden farklı işlerde çalışmak zorunda kalır. Zor durumda kalan Lou son olarak bir bakıcılık işini kabul etmek zorundadır. Bu işte ihtiyar birisine bakacağını düşünen Lou, yirmi beş yaşında genç bir delikanlıya bakacaktır.

Will, oldukça yakışlıklı bir gençtir ve geçirdiği kazaya kadar yaşamını doyasıya yaşar. Fakat kaza sonrası yürüyemez ve tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Başından aşağısını, parmakları dışında hissedemez. Bu çaresizlikten onu sadece ölüm kurtarabilir.

Lou ve Will başlangıç olarak birbirleriyle pek de anlaşamazlar, sürekli tartışırlar. Fakat sonraları birbirini anlayan bu iki insanın arasındaki anlaşmazlıklar eriyerek dostluğa dönüşür.

Bir gün Lou, Will ile ailesi arasında geçen bir diyaloğa kulak misafiri olur ve Will’in altı ay sonra kendisini öldüreceğini, öncesinde ise kendisini öldürmek için hiçbir şey yapmayacağı konusunda ailesiyle anlaştığını görür. Onu bu ölümden kurtarmaları için sadece altı ayları vardır.

Will’in ölüm düşüncesini değiştirmek için harcanan çabalar başlangıçta pek de karşılık bulmaz fakat Lou ve Will daha sonraları daha çok anlaşırlar ve aralarındaki bu dostluk aşka dönüşür. Bu aşkın ilk itirafı da Lou’dan gelir. Lou, Will’e olan aşkını itiraf eder. Will bu aşk karşısında bir karar verecektir ve verir…

Takip Et
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
JOJO MOYES
JOJO MOYES
Ziyaretçi
7 yıl önce

KİTABIMI BEĞENDİNİZMİ ARKADAŞLAR
AŞK HİKAYESİNİ ANLATIYOR :))))

ÖPÜCÜK KIZ
ÖPÜCÜK KIZ
Ziyaretçi
7 yıl önce

HARİKAAAAAAAA :=)) :)))))))))))))))))))

SUDENAZ
SUDENAZ
Ziyaretçi
7 yıl önce

SENDEN ÖNCE BE N KİTABINI OKUYUN TAVSİYE EDERİM BU SİTEDE GÜZEL HARİKA :))