TEOG Sonuçları Açıklandı!

9 Ocak 2015 Öğretmen, TEOG

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı ve sonuçlarını hesapladığı TEOG büyük bir heyecanla bekleniyordu. Ve öğrenciler, aileleri bu sonuçları bugün öğrenebilmektedir. TEOG Souçlarını öğrenmek için tıklayınız: TEOG Sonuçlarını ÖĞRENME

TEOG Sonuçları tasarımı da yenilenen MEB’e bağlı eokul sistemi üzerinden açıklanmıştır. TC numarasını ve gerekli bilgileri giren öğrenciler ve velileri bu sonuçları öğrenebilecekler.

TEOG Sınav Sonuçlarının Açıklanmasıyla İlgili MEB’ten gelen Basın Açıklaması:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 26-27 Kasım 2014 ve 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde yapılan ve 8. sınıflar I. dönem ortak sınavlarında adayların cevap kâğıtları çift kontrol sistemiyle okutulmuş ve her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda öğrencilerin puanı hesaplanmıştır.

 

Sınavlar, 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiş olup ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenecektir.

 

Öğrencilerimize sadece daha önceden belirlenmiş salonlarda değil mazeretleri doğrultusunda da sınav yapılmıştır. Ayrıca sağlık ve engel durumundan dolayı sınavlardan önce mazeretlerini bildiren öğrencilerimiz için her türlü tedbir alınmış olup 8. sınıf öğrencileri için uygulanan merkezi sistem sınavlarında; 67 öğrenciye evde, 3 öğrenciye hastanede ve 6 bin 121 özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciye tek kişilik salonda sınav uygulaması yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Benzer İçerikler

TEOG Sonuçları Açıklandı. TIKLA Öğren!
TEOG Sınavı Neden Açıklanmıyor?
2017 TEOG Sonuçları AÇIKLANDI!
TEOG nakil sonuçları açıklandı! E Okul lise boş kontenjanlar listesi 39
TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak (Belli Oldu)
TEOG Ne Zaman? 2016 TEOG Sınav Tarihleri!
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör