TEOG’dan Yüksek Puan Almak İçin Ne(ler) Yapmak Gerekiyor?

TEOG’da nasıl yüksek puan alırım? TEOG’da başarılı olmak için neler yapmak gerekiyor? TEOG’da nasıl başarılı olurum? TEOG’u kazanmanın püf noktaları.

Merhaba değerli öğrenciler ve veliler. Her sene yılda iki defa 8. sınıf öğrencilerine uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavından öğrencilerimizin güler yüzle çıkabilmesi adına HangiSoru’da editör olan öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan bu yazıyı aşağıda olduğu gibi sizlerle paylaştık.

TEOG’da başarılı olabilmek için öğrencilerimize düşen görevler:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu sınavın en büyük avantajı sene sonunda tek bir sınav olarak yapılmaması. Öğrenciler bu sayede bütün bir yılın yükünden bir nebze de olsa kurtulmuş oluyorlar.

Özellikle 1. Dönem yapılan TEOG sınavlarında konu sayısının çok fazla olmamasını büyük bir avantaja dönüştürebilirsiniz.

Etkinlik kitaplarındaki etkinlikleri büyük bir dikkat ve özenle yapmalısınız. Sorular hazırlanırken etkinlik kitaplarının kapsamı dikkate alınmaktadır.

Bol bol test çözmeli, çözemediğiniz sorular için öğretmenlerinizden yardım istemelisiniz.

Elbette kafanızı dağıtmaya ihtiyacınız olacak, arada sırada top oynayın, gezin, dolaşın hoşunuza giden etkinlikler de düzenleyin.

Okullarda sizler için hazırlanan sınava hazırlık amacıyla açılan yetiştirme kurslarına katılmaya özen gösterin.

Kendinize bir program hazırlayın, bu programı hazırlarken okul rehber öğretmeninizden yardım almanızın büyük faydası olacaktır.

MEB okullarda öğretmenlerin başka kaynak aldırmasını yasakladı, fakat buna bir alternatif olarak herhangi bir MEB kitabı yok. Fakat MEB’in online olarak sunduğu test imkanından yararlanabilirsiniz.

TEOG’a hazırlıkta velilerin yapmaları gerekenler:

Öğrencilerinizin moral ve motivasyonunu yüksek düzeyde tutabilirsiniz,

Öğrencilerinizi mümkün olduğunca başka öğrencilerle kıyaslamayın,

Öğrencilerinize gerekli imkanları sağlayın,

Öğrencinizin durumunu öğrenmek için sık sık okul idare ve öğretmenleriyle iletişim içerisinde olun,

Öğrencinizin kurslara katılımından haberdar olun,

Öğrencilerinizin hassas bir dönemde olduğunu unutmayın.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör