Üç Silahşörler Kitap Özeti (Alexandre Dumas)

Kitabın Adı:Üç Silahşörler
Yazarı:Alexandre Dumas
Sayfa Sayısı:136
Yayın Evi:Remzi Kitap Evi
Yayın Tarihi2006
Kitabın Türü-Bölümü:Çocuk Klasikleri – Kurgu
Orijinal Adı:Les Trois Mousquetaires
ISBN:9789751411563
Orijinal Dil:Fransızca
HangiSoru – Puanı:[ratings]

Alexandre Dumas’ın büyük bir üne kavuşmasını sağlayan, en çok sevilen eseri Üç Silahşör kitabı yayınlandığı zamandan itibaren büyük bir beğeniyle okunmuş ve defalarca kez filmlere, çizgi filmlere uyarlanmış bir eserdir. Fransız yazar Alexandre Dumas’ın bu eseri birçok dilde defalarca basılmıştır. Eserin İngilizce adıyla birçok film uyarlamasına gidilmiştir (The Three Musketeers) Kitabın adı her ne kadar Üç Silahşörler olsa da sıradan bir gidişatı olan üç silahşörün arasına katılan Dartanyan ile birlikte hareketlilik kazanan bir silahşör grubunun maceraları anlatılmaktadır.

Üç Silahşörler Kitap Özeti

Fransa Kralı ile Kardinal’in araları açıktır. Durum oldukça karışıktır. Bu sıralarda babasının kendisine biçtiği rolle birlikte kendi yoluna giden Dartanyan, ilginç atı, uzun  kılıcı ile birlikte yola çıkmıştır. Babasının amacı kralın silahşörlerinden birisi olmaktır fakat bu amacına ulaşamamıştır.

Babasından aldığı tavsiye mektubunu kralın en iyi silahşörü ve muhafızı olan Mr. Treville’ye verecek ve onun hizmetine girerim diye düşünen Dartanyan sonrasında Mr. Treville’yi bulur ve ondan başkasından emir almayacağını, kimseye boyun eğmeyeceğini söyler.

Birtakım gelişmeler sonucu Dartanyan kralın silahşörlerinden Atos, Potos ve Aramis ile tek başına üç ayrı düelloda bulur kendisini. Tam birbirlerine girecekken kardinalin adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Bu sırada kendisi için hayati bir tercih yapan Dartanyan silahşörlerin tarafını tutar ve kardinalin adamlarını birlikte alt ederler. O günden sonra aralarında güçlü bir dostluk bağları gelişmiştir.

Şimdi üç değil dört silahşör olmuşlardır. Kral için yapmaları gereken çok iş vardır. Hep birlikte hareket ederek Kralın yanında yer alır ve onu korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Takip Et
Bildir
guest
13 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Şevval
Şevval
Ziyaretçi
6 yıl önce

Arkadaşlar başka yere yazıyım derken buraya yazmışım pardon.

Linaaa
Linaaa
Ziyaretçi
6 yıl önce

Bence güzel bu kadar konuşmanıza gerek yok okumanız , yazmanız yoksa bu sitelere girmeyin

ejder
ejder
Ziyaretçi
6 yıl önce

adamsın kısa öz olmuş

BİR KİMSE
BİR KİMSE
Ziyaretçi
7 yıl önce

Ehueheuh en kolay yoldan ödev yapma vol 1 🙂

ss3
ss3
Ziyaretçi
7 yıl önce

ozaman niye okula gidiyon aleyna

isimsiz
isimsiz
Ziyaretçi
7 yıl önce

Süpperrrrr aferim sana 😀 asdada 😀 asdasd 😀

ceren cemre
ceren cemre
Ziyaretçi
7 yıl önce

oooo dede süperdi süper

Sude
Sude
Ziyaretçi
8 yıl önce

Güzel ama bişey anlamadım.