Lisede Baraj Dersinden Kalınırsa Ne Olur?

Lisede Baraj Dersinden Kalınırsa Ne Olur?

Liseye yeni başlayacak öğrenciler ve hali hazırda lise öğrencilerinin merak ettiği konulardan bir olan “baraj dersinden kalınırsa ne olur?” sorusunun cevabını veriyoruz. 9. sınıfta baraj dersinden kalınırsa ne olur? Baraj dersinden kalan sınıfta mı kalıyor? İşte cevabı…

Soru: Lisede baraj dersleri hangileri? 9. sınıfta hangi baraj dersleri var? Baraj dersi ne demektir? Baraj dersi zayıf gelirse ne olur? Dil ve anlatım dersinden zayıf gelirse ne olur? Bu soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. Lisede baraj dersinden kalınca ne olur? Baraj dersi zayıfsa geçer miyiz, kalır mıyız? Baraj dersinden kalınırsa ne olur?


Cevap: Lise 1’de yani 9. sınıfta baraj dersi dil ve anlatım dersidir. 10. 11. 12. Sınıflarda da baraj dersi aynıdır, dil ve anlatım dersidir.

Baraj dersinden kalınırsa ne olur?

9. sınıfta baraj dersinden kalınırsa direk sınıfta kalmazsınız. Ortalamanız yeterli ise bir üst sınıfa geçebilirsiniz fakat o dersi sorumlu olarak geçmiş olursunuz.

Bu durum diğer sınıflarda da aynıdır. Yani 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıf baraj dersleri aynı, dil ve anlatım dersidir. Bu dersten kaldığınızda, zayıf getirdiğinizde dersten sorumlu olarak geçersiniz.

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

6 Yorum - "Lisede Baraj Dersinden Kalınırsa Ne Olur?"
    1. blank

     Merhaba Halil,

     – Başarısız dersi dahi olsa yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer. (baraj dersi hariç).

     – Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için; İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70, olması gerekir.

     Reply
    2. blank

     Sağlık meslek lisesi öğrencisiyim 1.dönem ortalamam 61 edebiyattan kaldım fakat mesleki temel uygulamar(mtu) yani baraj dersten geçtim edebiyattan kaldım Edebiyat bizde baraj ders sayılıyor mu sayılıyorsa sorumluluk sınavına girmezsem ne olur

     Reply