Rusya’nın Mutlaka Görmeniz Gereken En Güzel Şehirleri

Rusya’nın en güzel şehirleri hangileri? Rusya’da hangi şehirlere gidilir? Rusya’nın en güzel yerleri. Rusya’ya ne zaman gitmeli? Rusya’nın en güzel yerleri hangi şehirlerde?

Rusya’ya mı gideceksiniz? Ya da zaten Rusya’da mısınız? Rusya’nın en güzel şehirleri hangileri diye merak ediyor ve Rusya’nın görülmesi gereken şehir ve güzellikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı sizin için hazırladık. Rusya’nın en güzel yerlerini sizler için derledik. Bu yerleri şehirler olarak sizlere sunuyoruz. Rusya’da yaşıyorsanız mutlaka görmeniz gereken şehirler ve yerler vardır. Ya da Rusya’ya gidecekler için nereleri, hangi şehirleri görmeleri gerektiği konusunda bilgilendirici bir yazı olacağını umuyorum.

Tatile gideceğiniz ülke konusunda henüz bir karara varamadıysanız aşağıdaki yazımızın faydası olabilir:

Hangi ülkeye tatile gitmeli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Rusya’nın Görülmesi Gereken En Güzel Şehirleri

Sankt Petersburg, St. Pb. – Санкт-Петербург – Leningrad

Eminim Moskova’yı çok daha fazla duymuşsunuzdur fakat benim için Sankt Petersburg Rusya’nın en güzel şehri konumunda. Bu yargıya varmamın birçok nedeni var. Öncelikle bu şehrin bir kültür merkezi olduğunu söylemek gerekiyor.

Rusya’nın en popüler ve en kalabalık şehirlerinden birisi olan St. Petersburg deyim yerindeyse tam bir tarih cenneti. Gece hayatını sevenler için de rahatlıkla söyleyebiliriz ki St. Petersburg oldukça hareketli bir gece hayatına sahip. Meşhur Salvador Dali müzesi bu şehirdedir. Etrafı denizlerle çevrili bir yarımada şehri diyebiliriz. Sahili oldukça güzel ve görülmesi gerekmektedir. Birçok sanat etkinliği ve harika cafeleri vardır.jfc jazz club jaz severlerin ziyaret edebileceği güzel mekanlardan sadece bir tanesidir. (Sankt Petersburg’un en güzel yerleri)

Edebiyat ilgi alanınızda ise ve Dostoyevski’yi de seviyor ya da Dostoyevski hayranı iseniz Dostoyevski’nin ömrünün son 3 yılını geçirdiği evi bu şehirde ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yine bu şehirde Tihvin mezarlığında bulunan Dostoyevski’yi de ziyaret edebilirsiniz. Kış mevsiminde oldukça soğuk bir şehir olan St Petersburg’u ilkbahar ya da yaz aylarında ziyaret etmenizi öneriyoruz. İlginç hava manzaralarına şaşıracaksınız…Rusların “büyük ay” dediği – en azından tercümesi bu şekilde- zamanları yakalarsanız gezinizi ayrı bir güzel kılabilirsiniz.  Bu şehir bir sanat ve tarihi eser diyebiliriz.. Rusların Sankt Peterburg diye de andıkları bu şehir Leningrad olarak da anılıyor. 10 numaraya 10 numara bir şehir…

Moskova – Москва

Moskova’ya hangi aylarda gidilir?

Rusya’daki Moskova’nın bir benzeri olarak Türkiye’deki İstanbul’u gösterebiliriz. Alabildiğine insan, alabildiğine trafik. Büyük şehirlerin gittikçe artan problemlerinden birisi iç şüphesiz. Elbette bunlar bu büyük şehirlerin cazibesini azaltmak için hiç de yeterli olmuyor. Eğer kalabalık, trafik, bekleme vb. durumlar sizin için büyük bir sıkıntı yaratmayacaksa Moskova her haliyle gidilip görülmeye değer bir şehirdir. Moskova gece hayatıyla, güzellikleriyle, Kremlin Sarayı’yla, metrosuyla oldukça gelişmiş ve hareketli bir şehirdir. Tarihi dokusu için ise kitap yazsak az gelir. Moskova’nın en güzel yerleri nerededir?

Kazan – Каза́нь, Казан, Qazan

Kazan Kremlin Sarayı – Dünya Miras Listesi

Tataristan’ın başkenti olan Kazan, şüphesiz Rusya’nın en güzel şehirleri arasında ilk üçe girebilmeyi hak etmektedir. Hoşgörü şehri olarak da dünyada anılmaktadır. Tolstoy, Lenin gibi büyük isimler de burada eğitim görmüşlerdir. Kazan’a ne zaman gidilmeli diyorsanız, size önerimiz yaz mevsimini tercih etmeniz. Sebebi ise Kazan’ın kışları oldukça sert ve soğuk bir iklimi vardır. Ulaşım imkanları oldukça geniş ve maliyeti ucuz bir şehirdir. Kazan şehir nüfusunun %60’ını müslümanlar oluşturmaktadır.

Şehirde bulunan sayısız cami, klise vb. ibadet yerleri birbirinden güzel mimari eserlerdir. Suç oranının oldukça düşük olduğu Kazan, güvenilir bir şehir olarak göze çarpmaktadır. Gece hayatına bakacak olursak, sahip olduğu güzellikler ve gelişmişliği oranında gece mekanlarına sahip değildir, halkın büyük çoğunluğunun müslüman olmasından ötürü. Fakat yine de üni öğrencileri ve gençlerin yoğun olduğu bir şehir olduğu için gece hayatı hareketli ve birçok gece mekanı bulunmaktadır.

Ufa – Уфа

Salavat Yualev Heykeli, Avrupa’nın en büyük krom yapımı heykelidir.

Başkurdistan’ın başkenti ve en büyük, en güzel şehridir. Rusya Federasyonu içerisinde en refah yaşam standartlarına sahip ikinci şehirdir. Şehirde 4 üniversite bulunmaktadır. Ülkemiz ile arasında 2 saatlik zaman dilimi farkı bulunmaktadır. Ufa’da nereleri görmeliyim? Ufa’da gezilececek, görülmesi gereken yerler, Ufa’nın en güzel yerleri, tarihi güzellikleri:

Ufa Camii Komarov 5, 100 yaşında olan bu cami Ufa’da görebileceğiniz en etkili mimari yapıya sahip camii.

Arkeoloji Müzesi, tarihte bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, mutlaka görmelisiniz.

Ulusal Müze, Sovetskaya 1864 yılında kurulan müzede 120 binden fazla eser sergileniyor.

Botanik Bahçesi, bitki, botanik bilimiyle ilgilenenler için gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Ufa için aşağıdaki tanıtım videosunu izlemeniz faydalı olabilir. Her ne kadar Rusça olsa da videoyu izlemeniz Ufa hakkında aşağı yukarı görüş sahibi olmanız sağlayabilir.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör