Moskova’ya Hangi Aylarda Gidilir?

rusya-beyaz-gecelerMoskova’ya ne zaman gidilir? Moskova’ya hangi ayda gitmeliyim? Moskova’ya hangi mevsimde gidilir? Rusya’da Beyaz geceler. Moskova’ya ne zaman gitmeliyim? Moskova tatil önerileri. Moskova, St. Petersburg’da beyaz geceler hangi mevsimde, ne zaman görülür?

Moskova’ya gitmek istiyorsunuz fakat hangi ayda ya da hangi mevsimde gitmeniz gerektiği konusunda yahut hangi ayda giderseniz daha güzel vakit geçirsiniz bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Moskova’ya hangi aylarda gidilir? Moskova’ya hangi mevsimde seyahat edilmeli? Moskova’ya ne zaman gitmeli?

Rusya’da Beyaz Geceler

Moskova’ya gidecekseniz özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında gitmelisiniz. Bunun en büyük nedeni ise tabiki beyaz geceler. Güneşi hiç alışık olmadığınız bir saat diliminde görmeye hazır mısınız? Dostoyevski de eserlerinde beyaz gecelerden bahsetmiştir okuyanlar hatırlayacaktır.

Özellikle belirttiğim bu aylar içerisinde güneş uzun süre ayakta kalmakta ve gece saat 2-3 lere kadar hava aydınlık olabilmektedir. Battıktan kısa bir süre sonra, 2-3 saat gibi, tekrar güneş doğmaktadır. Beyaz geceler zamanında gitmek en uygunu olacaktır.

Kışın ve sonbaharda tavsiye etmiyorum. Kışın oldukça soğuk bir iklimi olan Moskova’nın sonbaharda da yağışı çok oluyor. Seyahat edecek kişilerin giyimlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Her ne kadar yazın gidiyor olsanız bile Moskova’nın geceleri serin olabilmektedir. Bu yüzden yanınızda mevsimlik mont ve elbiseler bulundurmanızda yarar var. Özellikle St. Petersburg civarına gidecekseniz orası daha yukarıda kaldığı için daha serin ve soğuk olacaktır. Valizinizi ona göre hazırlamalısınız.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör