23 Nisan ve 19 Mayıs Kutlamalarında Değişiklik

Haberler

23_nisan_19_mayis_iptal23 Nisan ve 19 Mayıs için stadyumda yapılan kutlamalara değişiklik getiriliyor. Yeni değişiklikle birlikte artık 23 Nisan ve 19 Mayıs kutlamaları stadyumda yapılmayacak ve tören geçişi olmayacak. Ayrıca 23 Nisanda çocukların Mecliste koltuğa oturması uygulaması da kaldırılıyor. Bence de gereksiz bir işti, ne söyleyeceği  önceden ezberletilmiş bir çocuğu oraya koysan ne konuştursan ne ezberletilmiş fikrini alsan ne?

23 Nisan çocuk bayramlarında geleneksel hale gelen Cumhurbaşkanı, Başbakan gibi devlet koltuklarına çocukların oturtulması uygulaması bu yıldan itibaren kaldırıldı.

Geçen yıl 5 Mayıs’ta yürürlüğe giren milli bayram kutlama yönetmeliği, bu yıl ilk kez 23 Nisan’da uygulanacak. Yeni yönetmeliğe göre 23 Nisan’da stadyum kutlaması da yapılmayacak. Her yıl Başkent’te 19 Mayıs Stadyumu’nda binlerce öğrencinin katıldığı gösteriler bu yıl yapılmayacak. Bu yıl Ankara Valiliği, gündüz Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda ve Gençlik Parkı’nda tüm vatandaşların katılacağı bir gösteri ve şenlik hazırlığı yapıyor. Yeni yönetmelikle, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve devlet protokolünün katıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreni de tarihe karıştı. Her 19 Mayıs’ta sergilenen Samsun’dan getirilen bayrak ve toprağın teslimi gibi uygulamalar da yapılmayacak.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör