Devlet Okullarında Serbest Kıyafette Değişiklik

Haberler

serbest_kiyafetYeni Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI göreve geldiğinde serbest kıyafete yönelik açıklamalar yapmıştı. Şimdi o açıklamaların uygulama safhasına geçildiğini görmekteyiz. Peki Devlet okullarında serbest kıyafet olacak mı? Devlet okullarında kıyafet uygulaması nasıl olacak?

Nabi AVCI velilerden, eğitim sendikalarından gelen yoğun şikayetler üzerine okullarda serbest kıyafet uygulamasının yeniden gözden geçirileceğini belirtmişti. Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in geri adım atmadığı serbest kıyafet uygulamasını, Nabi AVCI tam olarak değiştirmese de ek bir yönetmelikle yeni bir değişiklik getirebilir.

Peki okullardaki kıyafet uygulamasına yönelik bu değişiklik nedir?

Yeni uygulanacak yönetmeliğe göre devlet okullarında da serbest kıyafette veli onaylarının %60’ı aranacak. %60’ı bulan onaylarda okulda serbest kıyafet bulamayan devlet okullarında ise üniformaya devam edilecek.

Özel okullarda da serbest kıyafet uygulamasına pek sıcak bakılmıyor. Özel okullarda serbest kıyafet getirilebilmesi için velilerin %60’ının onayı gerekiyor.Türkiye Özel Okullar Birliği de özel okullarındaki serbest kıyafet ile ilgili birçok veliyle görüşüldüğünü ve neticede formaya devam kararı aldıklarını bildirmişti.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör