Hangi Bilgisayar Markası Hangi Ülkenin?

Hangi bilgisayar markası hangi ülkenin? Hangi laptop markası hangi ülkenin malı? Hani pc markası hangi ülkede üretiliyor? Hangi pc markası kimin?

Merhaba arkadaşlar benim de bilgisayar alım aşamasında girdiğim araştırmalardan birisi alacağım bilgisayarın hangi ülkenin malı olduğunu öğrenmek olmuştu. Bunun sebebi ise Çin malı bir bilgisayar almak istemeyişimdi. Aşağıda sizlere belli başlı bilgisayar markalarının hangi ülkelere ait olduğunu belirttim, umarım faydası olur.

Alacağınız bilgisayarın ya da herhangi bir ürünün hangi ülkeye ait olduğunu bilmeniz öncelikle kalite olarak size bir nebze olarak bilgi vermekle birlikte aldığınız her ürün o ürünün yapımcısı olduğu ülkeye de yardımda bulunduğunuz anlamına gelmektedir.

Turumuza başlıyoruz…

ASUS hangi ülkenin?

asus-bilgisayar-markasi

ASUS bilgisayar markası, Tayvan’a ait bir markadır. Fakat ülkemizin Tayvan’ı tanımamasından dolayı gelen ürünler Made in China olarak gelmekte ve bu sebeple tam olarak hangi ülkenin malı olduğu net bir şekilde anlaşılmamaktadır.. Sitemizin burada yapmış olduğu araştırma yazısında da ASUS markası, bilgisayar almak isteyenlere önerilmiştir.

Toshiba Bilgisayar Markası hangi ülkenin?

toshiba-bilgisayar-hangi-ulkenin

Toshiba, özellikle yıllara meydan okuyan bilgisayarlarıyla bilinmektedir. Dayanıklı, uzun ömürlü bilgisayarlar üretmeyi başarabilen Toshiba Japonya kökenli bir firmadır.

Lenovo (ibm), Hangi Ülkenin?

lenovo-bilgisayar-markasi

Lenovo öncesinde, ibm’ye fason üretim yapan bir Çinli firma konumundayken ibm’yi satın alarak kendi üretimlerine geçmiştir. Lenovo bilgisayar markası bir Çin markasıdır. Sanırım bu sebepledir ki en ucuz modellerin bulunduğu markalardan birisi de Lenovo’dur. Buna rağmen ucuz modellerinin kötü fiyatlarına göre kötü performanslarının olduğunu söyleyemeyiz.

HP Laptop Markası Hangi Ülkenin?

hp-laptop-markasi

hp, Amerikan merkezli bir bilgisayar markası. Ancak hp de gelişen diğer bilgisayar markaları gibi diğer ülkelere yayıldı ve çok uluslu bir bilgisayar markası haline geldi.

DELL Laptop Markası Hangi Ülkenin?

dell-hangi-ulkenin

DELL, yine bir ABD merkezli bilgisayar markasını inceliyoruz. DELL bilgisayarlar kısa zamanda yayılarak çok uluslu bilgisayar markası haline gelmiştir.

LG, Bilgisayar Hangi Ülkenin?

lg-bilgisayar-markasi

LG, Güney Kore üretimi bir bilgisayar markasıdır. Bu marka özellikle dizüstü ve laptop ürünleriyle piyasada dikkatleri üstüne çekmektedir.

Apple Bilgisayar Markası Hangi Ülkeye Ait?

apple-hangi-ulkenin-mali

Apple, ABD üretimi bir bilgisayar markasıdır. Birçok alanda üretim yapan firma son zamanlarda ipad, iphone, apple watch gibi ürünlerine dikkat çekmektedir.

Samsung Laptop Hangi Ülkenin Malı?

samsung-laptop-hangi-ulkenin

Birçok üründe üretim yapan Samsung, Güney Kore merkezli bir firmadır. Bu firmaya ait Samsung Laptop markası da dolayısıyla Güney Kore merkezli bir üründür.

Sony Hangi Ülkenin Malı?

sony-bilgisayar-hangi-ulkenin

Sony, Japonya merkezli bir bilgisayar markasıdır.

Acer Bilgisayar Markası Hangi Ülkenin?

acer-dizustu-bilgisayar

Acer, Tayvan’da kurulan ve zamanla çok uluslu bir bilgisayar markası olmayı başaran bir firmadır. Merkezi Tayvan olan firma özellikle dizüstü bilgisayar üretimlerine yoğunlaşmaktadır.

BENQ Hangi Ülkenin Malı?

benq-bilgisayar

BENQ, Tayvan menşeili bir bilgisayar, diz üstü markasıdır.

Peki Hangi Bilgisayar Markaları Türk Malı?

Açıkçası Türk firmalarının birçoğu diğer ülkelerin firmaları için üretim yapmakta yani fason üretim yapmaktadırlar. Söz gelimi Casper bir Türk malı olarak geçmektedir. Önemli parçaların tümü dışarıdan tedarik edilmekte kasa ise kendileri tarafından yapılmaktadır.

Bugün çok uluslu pazarlayıcı haline gelmiş birçok firma %100 kendi üretimini yapmamaktadır. Örneğin işlemciyi, ekran kartını üreten birkaç firma bulunmakta ve bu ihtiyaçlar bu firmalardan sağlanmaktadır.

Bu anlamda, Türk malı olarak görülebilecek bazı markalar:

Türk malı sayılabilecek bilgisayar markaları:

Monster, Casper, Datron, Exper, Cbox

NOT: Artık bir markanın hangi ülkenin malı olduğunu bilmek o malı aynı ülkeden almayacaksanız büyük bir önem arz etmiyor. Bunun sebebi ise birçok firmanın çok uluslu üretime geçmiş olmasıdır. Yani Amerika merkezli bir bilgisayar alacaksınız fakat aynı markanın Çin’de de üretim fabrikası bulunmakta ve ülkenizde bulunan pazarda Çin’den gelen bilgisayarlar satılmakta.

Takip Et
Bildir
guest
5 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Mbbbb
Mbbbb
Ziyaretçi
3 yıl önce

Hhhh

Semihcan
Semihcan
Ziyaretçi
3 yıl önce

ben bitane eskalebur aldım herşey bozuk çıktı çam klavye yede hata

melike
melike
Ziyaretçi
5 yıl önce

ya türk malı marka çok az var ve onlarda o kadar dayanıklı değil ben neredeyse hepsini kullandım. hep arızalandı. bunun için size önerim almışken iyisini almalısınız çok uzun ömürlü gider.