KPSS’de Hangi Sorular İptal Edildi?

osym2015 KPSS sınavında 12 soru iptal edildiği açıklandı. Bazı soruların cevapları değişirken bazı sorular için yargıtaydan gelecek sonuçlar bekleniyor.

KPSS’de hangi sorular iptal edildi? KPSS’de kaç soru iptal edildi? Hangi derslerden sorular iptal edildi? Hangi soruların cevabı değişti?

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM, 12 sorunun iptal edildiğini, 3 sorunun da cevabının değiştirildiğini açıkladı. İptal edilen sorular arasında, coğrafya öğretmenliği testinden 2 soru da var. ÖSYM’den yapılan açıklamada “coğrafya öğretmenliği ile sosyal bilgiler öğretmenliği testlerinde yer alan bazı sorulara iptal davası açıldığı bu 2 alanla ilgili değerlendirme, idari yargı kararı sonrası yapılacaktır” dendi.

Buna göre, Eğitim Bilimleri Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 52.soru ile ÖABT Sınavında; Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 7. ve 18. soruların, Almanca Öğretmenliği Testindeki 9. ve 35. soruların, Fizik Öğretmenliği Testindeki 13. sorunun, İngilizce Öğretmenliği Testindeki 6. sorunun, Kimya Öğretmenliği Testindeki 42. sorunun, Rehber Öğretmenliği Testindeki 21. ve 29. soruların, Tarih Öğretmenliği Testindeki 21. sorunun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testindeki 48. sorunun iptal edildiği açıklandı.

Ayrıca Muhasebe Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 5.sorunun “C” olarak girilmiş cevabının “D” olarak , Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 24. sorunun “D” olarak girilmiş olan cevabının “E” olarak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testinde “A” olarak girilmiş olan 1. sorunun cevabının “B” olarak değiştirilmesine karar verildi.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör