MEB 21 Bin Öğretmenin Lisansını İptal Etti!

Milli Eğitim Bakanlığı, darbe girişimi sonrasında devlet kurumlarda çalışmakta olan kamu personelleri ile ilgili soruşturma başlatmış ve kısa bir süre sonra 15.200 personeli açığa almıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan özel kurumlarda çalışan öğretmenlere yönelik soruşturma sonucunda 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın darbe girişimi sonrasında yaptığı soruşturma sonucunda 15.200 personelin açığa alındığı bakanlık tarafından duyurulmuştu. MEB’in bir sonraki soruşturması ise özel kurumlarda çalışan öğretmenlere yönelik oldu. Bu soruşturma sonucunda özel kurumlarda çalışan 21.000 öğretmenin lisansı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuyla ilgili yaptığı soruşturmalar hakkında yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir:

“Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik kapsamlı çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

Darbe girişimi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu soruşturma sonucunda özel kurumlarda ve kamu kurumlarında çalışan 36 bin 200 personel açığa alındı.

Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör