MEB EBA Öğrenci Kurs Kaydı Nasıl Yapılır?

MEB’in okullarda bu sene düzenlediği kurslar EBA üzerinden yapılacak işlemlerden sonra başlıyor. Peki öğretmenler, verecekleri kurslar için EBA’da neler yapmalı? EBA’da öğrenci kurs kaydı nasıl yapılır? EBA’da öğrencilere açılacak kurslar için hangi işlemleri yapmak gerekiyor?

EBA’da öğrenciler için kurs işlemleri yapmak için öncelikle MEBBİS’e giriş yapabilmemiz gerekmekte haliyle. MEBBİS üzerinden EBA şifresini alabiliyoruz.

https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresine girdiğimizde karşımıza çıkacak olan bölümde Öğrenciler için EBA girişi bölümüne gireceğiz. Öncelikle elimizde öğrenciler için oluşturulmuş olan EBA öğrenci şifreleri ve öğrencilerin TC kimlik numaraları gerekmekte. Öğrencilerin TC kimlik numaraları kullanıcı adı yerine yazılacaktır.

meb-eba-ekurs-kayitÖğrenci TC numaralarını idareden alabilirsiniz. Öğrenci EBA şifreleri de toplu şifre oluştur butonu üzerinden alınabilmektedir.

Öğrenci adına girdiğimizde sol menüde Kurs ile ilgili olan menüye tıklıyoruz ve okul ile dersleri, dersi verecek öğretmeni seçerek kaydediyoruz. Bu işlemi kurs alacak öğrenciler için tek tek yapmanız gerekiyor.

Takip Et
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
EBA Kurs
EBA Kurs
Ziyaretçi
6 yıl önce

Merhaba Bu yılki kurslara sonradan başvurabiliyor muyuz?