MEB ile ‘Google For Education’ El Ele

MEB ile ‘Google For Education’ El Ele

Milli Eğitim Bakanlığı ile Google For Education arasında iş birliği yapılarak birbirinden farklı uygulamaların eğitim öğretime katkısını daha da artırma amaçlanıyor.

Bugün Google’a giren kullancıların fark edebileceği bir özellik vardı. Üniversite seçimim diye Googla ana sayfasında yer alan bu bağlantı MEB ile Google For Education arasındaki iş birliğinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

ANKARA

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Google ile başlatılan iş birliğiyle günlük hayatın bir parçası haline gelen uygulamaların, eğitim ve öğrenme için de yeni pencereler açmasının sağlanacağını belirterek, “Pilot çalışmalarda eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin, teknolojiyi eğitim için araç kılma becerilerini gözleme imkanı bulacağız.” dedi.

Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve “Google For Education” iş birliği protokolü imza töreni ile “Google Üniversite Seçimim” platformu tanıtımına, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, Google Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölge Müdürü Liz Sprout, Google Türkiye Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı ile yetkililer ve öğrenciler katıldı.

Avcı, “Google ile başlattığımız bu iş birliğiyle, günlük hayatın bir parçası haline gelen uygulamaların, eğitim ve öğrenme için de yeni pencereler açması sağlanacaktır. Pilot çalışmalarda eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin, teknolojiyi eğitim için araç kılma becerilerini gözleme imkanı bulacağız.” şeklinde konuştu.

Bu tecrübenin Google Education’a da işlevsel yararlı bilgiler kazandıracağına, ürün geliştiricilere yeni fikirler sunacağına inandığını ifade eden Nabi Avcı, Google’ın üniversite adayı öğrenciler için Bakanlığın desteğiyle hazırladığı “üniversite seçimim” uygulamasının da öğrencilere, ülkedeki üniversiteler hakkında rehberlik yapacağını da sözlerine ekledi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak ise İstanbul, Eskişehir, Antalya, Ankara ve İzmir’deki 5 okulda pilot çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

“Google bu projeyi sadece Türkiye için yaptı”

Google Türkiye Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı da Google’ın misyonunun dünyadaki bilgileri düzenleyerek, herkes için erişilebilir ve kullanılır hale getirmek olduğunu ifade etti.

Özgür Kirazcı, “Amacımız, Türkiye’de 210 üniversitedeki 10 bin 700’den fazla programı öğrencilerin kolay şekilde takip edebilmesi, araştırabilmesi ve hayatları için en doğru kararı verebilmesi.” ifadelerini kullandı.

Google’ın bu projeyi sadece Türkiye için yaptığını, yaklaşık bir yıldır bunun üzerinde çalıştıklarını ifade eden Kirazcı, üniversitelerin tanıtım videolarını hazırladıklarını anımsattı.

Muhabir: Merve Yıldızalp AA

Benzer İçerikler

Milli Eğitim Müdürü Camide Toplantı Yaptı
Milli Eğitim Bakanı Değişti!
Nabi Avcı Gidiyor mu? Yeni MEB Bakanı Kim Olacak?
Nabi AVCI Her ilde İki Saat Öğretmenleri Dinleyecek
Nabi AVCI’dan Öğretmen Maaşları Açıklaması
Nabi AVCI ile Öğretmene Ek Ödeme Konusu Görüşmesi
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör