Okul Müdürü Göz Altına Alındı

8 Aralık 2018 Öğretmen, Haberler
Okul Müdürü Göz Altına Alındı

İlkokul müdiresi zimmetten göz altına alındı. Okul müdürü zorunlu bağış altında aldığı paralar hakkında göz altına alındı.

Sözcü’den Halil ATAŞ’ın haberine göre; Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Emir-Koop İlkokulu Müdiresi B.Z. “Velilerden zorla bağış alma ve paraların verimli yerlerde kullanmadığı” iddiasıyla Bursa Emniyeti Mali Şube ekiplerince gözaltına alındı. Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona konuyla ilgili “Bursa’da eğitim-öğretim yılı başlarında Emir- Koop İlköğretim Okulunda, öğretmen seçme gibi nedenlerle yüksek miktarda zorunlu bağış alındığını kamuoyuna duyurmuştuk. Velilerin, zorla alınan bu bağışların verimli kullanılmadığı yönünde şikayetleri vardı. Okul müdiresi 2 gündür mali şube de gözaltında” dedi.

EKİM AYINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

“Umuyoruz ki eğitim camiasının başını öne eğecek bir sonuçla karşılaşmayız” diyen Özkan Rona sözlerini şöyle sürdürdü “Eğitim öğretimin başladığı Eylül ayında okullarımızda kayıt-öğretmen seçme gibi nedenlerle yüksek miktarlarda zorunlu bağış alındığını kamuoyu gündemine taşımıştık. Üstelik velilerden bağış adı altında zorla alınan bu paraların verimli kullanılmadığını da ifade ederek Emir – Koop İlkokulu’na dikkat çekmiştik. Bu gelişmeler üzerine ilgili okul müdürü hakkında Ekim ayında soruşturma başlatılmış, konuyu gündeme getirmemiz nedeniyle ifademize başvurulmuştu. İfademizde, yürütülen soruşturmada okul aile birliği hesaplarının da incelenmesini talep etmiştik. Dün ise bu okulun müdürünün Mali Şube ekiplerince gözaltına alındığı kamuoyuna yansıdı. Hukukun evrensel ilkelerine, herkesin suçluluğu kanıtlanıncaya kadar suçsuz olduğuna inanıyoruz.”

Benzer İçerikler

Öğrenci velisi okul koridorunda öğretmene saldırdı. Öğretmenler protesto etti
Okulun Maskotu Önlüklü Köpek Fındık Tedavi Altına Alındı
Milli Eğitim Müdürleri Görevden Alındı
Okul Müdürü: Topuklu Ayakkabı Caiz Değil Diyerek Öğretmenleri Uyardı!
MEB’den yeni operasyon! 6 bin 538 görevden alındı.
Öğremen, Facebook Paylaşımları Yüzünden Açığa Alındı!
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör