Şimşek: “Kesinlikle Memurlara Yeşil Pasaport Verilmemesi Lazım”

30 Mart 2016 Öğretmen, Haberler
Şimşek: “Kesinlikle Memurlara Yeşil Pasaport Verilmemesi Lazım”

Maliye bakanı Mehmet Şimşek’ten memurların yeşil pasaportuna yönelik tepki çeken açıklamalar geldi. Sanayicilere konuşan Mehmet Şimşek, yeşil pasaportun kesinlikle memurlara verilmemesini kendisinin de savunduğunu, yeşil pasaportun sanayicilere verilmesi gerektiğini söyledi. Haberin detayları aşağıdaki gibidi…

Sanayicilerin yeşil pasaport taleplerine değinen Şimşek, “Ben sanayicimizle aynı fikirdeyim. Kesinlikle memurlara yeşil pasaport verilmemesi lazım, sanayicimize yeşil pasaport verilmesi lazım ama aslolan da Türkiye’deki ayyıldızlı pasaportumuzun itibarını yükseltmektir. O nedenle Avrupa Birliği ile vizenin kaldırılması sürecini yaşıyoruz. Yine desteğinize ihtiyacımız var, yeşil pasaporta ihtiyacınız olmayacak. Nasıl bir destek? 4 Mayıs’a kadar bizim birçok reformu Meclis’ten geçirmemiz lazım. Lütfen siz de arayın muhalefet partilerini, bize destek olsunlar. Bakın Avrupa Birliği işte.” ifadelerini kullandı.

CİDDİ BİR GÜVEN BUNALIMI VAR

Japonya’nın 40 yıllık tahvil getirisinin yüzde 0,4-0,5 civarına düştüğüne değinen Şimşek, “Şimdi bu aslında küresel ekonominin de ciddi bir güven bunalımının, ciddi bir önünü görememe sorunuyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bunu Türkiye’ye özgü söylemiyorum. Resmi görmeniz ve anlamanız açısından ne kadar karmaşık, ne kadar zor bir küresel konjonktürden geçildiğini anlatmak için bu çerçeveyi çiziyorum.” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Kamu Çalışanlarına Yurt Dışı Yasağı mı Geldi?
8 Yaşındaki Nilüfer 2. Sınıflar Arasında Matematik Şampiyonu Oldu
Memur Zam Oranları Belli Oldu! Ne Kadar?
Okullar Ne Zaman Açılacak? Telafi Eğitimi Ne Zaman?
MEB ile ‘Google For Education’ El Ele
MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Yaz Tatili Açıklaması
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör