Stresin Zararları Arasında Fıtık da Yer Alıyor!

Sağlık Köşesi

Stresin verdiği zararlar nelerdir? Stresin bel fıtığına etkileri nelerdir? Bel fıtığının nedenleri nelerdir? Bel ağrılarının nedenleri neler olabilir?

Bel ağrıları, farklı boyutlarda birçok kişide görebilmektedir. Bu ağrıların sebepleri kimi zaman anlık ani yüklenmeler olsa da çoğu zamanlar da ciddi sağlık sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Bel ağrısı çeken kişiler, yürümede, oturmada, ayakta durabilmekte bile zorluk çekebilmektedir zaman zaman. Toplumda bel ağrısının sebebi olarak direkt olarak fıtık teşhisi konması gibi yanlış bir yönlendirme yapılabilmektedir. Fakat her bel ağrısının sebebi fıtık değildir, bu ağrılar, farklı etkenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Bunlardan ilki kas kökenli ağrılardır. Bel ağrılarının pek çoğu kas kökenli oluşur. Normalde yapılmayan ve alışık olunmayan aktiviteler yapıldığında, bel bölgesindeki kaslarda gerilme meydana gelebilir. Ağır taşımak, rüzgârda kalmak ve klima çarpması gibi birçok durum bel ağrısına neden olabilir. Stresi bel ağrısında ayrı bir önemi vardır” dedi.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör