Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na Açık Mektup

Haberler

Eğitim camiasının gerçek mimarları yani eğitimcilerden Vali Selim Cebiroğlu’na yazılan açık mektup.

Sayın ifadesi ile başlamayacağız bu mektuba Selim Cebiroğlu. Ve siz demeyeceğiz. Çünkü zerre kadar saygıyı hak etmiyorsun!

Bir arkadaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldun, bu açık. Oturduğun koltuğa sırtını yaslayarak sendikal hakkını kullanan bir arkadaşımıza sınıfında, öğrencilerinin içinde hhakaretler yağdırdın ve yine o koltuğa iyice yerleşerek, koltuktan aldığın güvenle sınıftan kovdun arkadaşımızı. Öğretmenleri topladın, tehdit ettin, anarşistlikle suçladın. (Şundan eminiz anarşizmin ne olduğuna dair bir bilgin yok, ama bilgin olmadan fikrin var, karanlık fikirler)

Meslektaşımızı, arkadaşımızı koltuğunun hakkını vermek adına yaptığın ve bizim adlandırmak için kelime bulamadığımız “menfur hadiseyi” protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte kaybettik. Kendini sorumlu hissetmediğinden eminiz! Tıpkı Ali İsmail için yalanlar söyleyen, vatandaşına küfreden, protesto hakkını kullanan vatandaşlarına gaz, su, plastik mermi kullanın emrini veren diğer koltukçular gibi.
Bir anarşist öldü. Bir “anarşistin” ölümü seni rahatsız etmeyecektir. Bu nedenle istifa etmeyeceğiz. İstifanın sende hiçbir anlamı olmadığını biliyoruz…

Ama şundan eminiz. Vicdanlar senin suçlu olduğunu söylüyor. Senin önünde dimdik ayaktayız. Meslektaşımızın önünde saygıyla eğiliyoruz.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör